Hakkında

Tunç TATAKER 

Uzman Psikolojik Danışman | Evlilik ve İlişki Terapisti

 

1973 Ankara doğumlu. İlk ve ortaöğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra birincilikle girdiği Dokuz Eylül Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık (Counseling Psychology) Bölümünden yine derece ile 2000 yılında mezun oldu. Aynı yıl yine Psikolojik Danışmanlık Yüksek Lisans Programına kabul edildi. 2003 yılında Bilim Uzmanı ünvanını aldıktan sonra Psikolojik Danışmanlık Doktora Programına kabul edildi. Doktora ders aşamasını tamamladıktan sonra programdan ayrılarak 2006 yılının Ağustos ayında “TATAKER Psikolojik Danışmanlık” şirketini kurdu. Gençlik yıllarından beri ideali olan Psikolojik Danışmanlık mesleğinde giderek daha fazla deneyim ve profesyonellik kazandı. Bir çok TV kanalı, dergi ve gazetede bilimsel makaleleri ve röportajları yayınlandı. Özellikle ilgi ve uzmanlık alanları olan Evlilik ve İlişki Danışmanlığı ve  Yaşam Koçluğu konularında yoğunlaştı. Çalışmalarını halen Bağdat Caddesi, Kadıköy İstanbul adresindeki kendi ofisinde sürdüren Tunç Tataker, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Psikolojik Danışmanlık Yaklaşımı

  • Eklektik Yaklaşım 
  • Çözüm Odaklı Yaklaşım
  • Psikanalitik Yaklaşım (Sigmund Freud)
  • Gerçeklik Terapisi (William Glasser)
  • Danışan Merkezli Yaklaşım (Carl Rogers)

 

Tunç TATAKER, mesleki deneyimleriyle kişiliğini sentezleyerek tamamen kendine özgü psikolojik danışmanlık yaklaşımını oluşturmuştur.

 

Bana göre her insanda kendi sorunlarını çözebilecek, kendisini iyileştirebilecek güç ve potansiyel vardır. Sadece insan bazen bu gücünü göremez ya da kullanamaz. Suyun önünü tıkayan ağır taşlar vardır çünkü. Benim yaptığımsa; insanların kendi güçlerini görmelerini, harekete geçirmelerini sağlamak ve yaşam sularını tıkayan ağır taşları kaldırmalarında onlara yardımcı olmak. Hepsi bu..sonrasında zaten su kendi yolunu bulacaktır. Özünde kişi kendisine yardım eder ve kendisini iyileştirir. Bense bunu nasıl yapacağının yolunu gösterir ve o yolda kişiyi desteklerim.

Tunç TATAKER

 

Aile Yaşamı

Hayat arkadaşım, en iyi dostum, sevgili eşim Serap ile 2004 yılında hiç ayrılmamak dileğiyle yaşamlarımızı birleştirdik. Can (2006) ve Ela (2008) adlarında iki tatlı yumurcağımız var. Bizimle ilgili daha fazlasını görmek isterseniz instagram hesabımı takip edebilirsiniz.

error: © Tüm Hakları Saklıdır